نقد و بررسی AirPods Pro – ایرپادز پرو

بررسی ایرپادز پرو
بررسی ایرپادز پرو

اپل برای اولین بار هندزفری کاملا بی سیم(ایربادز) خود با نام AirPods را روانه ی بازار کرد و بعد از موفقیتی که این سری به همراه داشت، حالا سری جدیدی از AirPods را معرفی کرده است. اما اینبار پیشرفته تر و گران تر که آن را AirPods Pro نامیده است. هندزفری بی سیم جدید اپل ۲۵۰ دلار قیمت دارد که از سری قبلی گران تر است. برای خواندن نقد و بررسی AirPods Pro با مسترربات همراه شوید.

طراحی و راحتی

محفظه شارژر جدید افقی AirPods Pro بزرگتر از محفظه AirPods معمولی است ولی شکل و شمایل سفید براق خود را که ساده و قابل تشخیص است را حفظ کرده است. همچنین این محفظه برخلاف سایر ایربادزهای هم رده خود، مثل قبل به راحتی و در کوچکترین جیب ها هم جا میشود.

درحالیکه AirPods های معمولی ظاهری تمیز تر، و راحت تر برای جا شدن در گوش را دارند، AirPods Pro حالتی متفاوت دارد. اپل در AirPods Pro، از بخش جداشونده ای از جنس لاستیک استفاده کرده است که جوری طراحی شده است که براحتی در گوشهایمان جا شود که اصطلاحا به این نوع هندزفری ها in-ear میگویند. این پلاستیک ها راحتی کمتری دارند ولی در عوض کیفیت صدا و نویزگیری بهتری را ارائه میکنند.

Airpod vs. AirPods Pro
Airpod vs. AirPods Pro

اپل برای اینکه AirPods Pro های خود، راحتی بیشتری نسبت به دیگر هندزفری های in-ear داشته باشند از منافذ خاصی استفاده کرده است تا فشار در گوشها برابر شود. این ویژگی در ترکیب با وزن کم باعث شده است تا هنگام استفاده از آنها فوق العاده احساس راحتی کنیم. البته استفاده از آنها طوری نیست که یادمان برود که برروی گوشهایمان قرار دارند ولی در مقایسه با بقیه in-ear ها راحت تر و سبک تر هستند.

درحالیکه AirPods Pro از نظر استایل شبیه به ایرپادز های کلاسیک است ولی کمی کوچکتر شده است که از نظر ما پیشرفت خوبی است.

استحکام AirPods Pro هم فوق العاده است. طراحی ارگونومیک و وزن کم باعث شده است تا بصورت امن در گوش ها بمانند بدون آنکه از گوش بلغزند و بیرون بیوفتند.

AirPods Pro
نقد و بررسی AirPods Pro

کیفیت صدا

کیفیت صدای AirPods های قدیمی دقیقا شبیه EarPods بود. آنها در فرکانسهای پایین یا همان باس ضعف اساسی داشتند. ولی در AirPods Pro، اپل توانسته است با طراحی in-ear خود و درایور های جدیدتر، این ضعف را هم پوشش دهد.

کیفیت صدای AirPods Pro عالی است. نه در مقایسه با هندزفری های بدون سیم بلکه در مقایسه با تمام هندزفری ها! هرچند هنوز هم در فرکانس های پایین کمی ضعف دارد ولی کیفیتش خیلی بهتر از AirPods های معمولی و اکثر هندزفری های بدون سیم موجود در بازار است.

تجربه مکالمه با استفاده از AirPods Pro خوب است. طبیعتا نمیتوانیم انتظار این را داشته باشیم که کیفیت صدای طرف مقابلمان درحالیکه از AirPods Pro استفاده میکند با هنگامی که از میکروفون خود گوشی استفاده میکند یکی باشد ولی قابل قبول و خوب است. وقتی ما از AirPods Pro استفاده میکردیم هیچگونه شکایتی از طرف مقابل درمورد کیفیت صدا نبود.

 

نویزگیری فعال و EQ سازگار

برای یک هندزفری in-ear، نویزگیری فعال در AirPods Pro خیلی خوب عمل میکند جوری که از بعضی هدفون های نویزگیر بازار هم بهتر است. البته نباید انتظار رقابت کردن با هدفون های نویزگیری نظیر Sony WH-1000XM3 را از این هندزفری داشته باشیم.

در بخش تنظیمات، شما قادر به فعال یا غیرفعال کردن نویزگیر فعال خواهید بود. البته اپل حالت Transparency Mode را هم اضافه کرده است که میتوانید تعیین کنید که چقدر از صداهای اطراف را عبور دهد که برای فهمیدن و آگاه بودن نسبت به آنچه در محیط اطراف میگذرد بسیار کاربردی است. همچنین برای تعویض بین حالات مختلف( خاموش، روشن و یا Transparency Mode) میتوانید از دکمه های حساس به فشار روی هندزفری هم بهره ببرید.

باید به این موضوع اشاره کنیم که حالت نویزگیری فعال در AirPods Pro، فقط برای حذف کردن صداهای فرکانس پایین مثل زمزمه های اطراف کاربرد دارد و در مورد صداهای فرکانس بالا کاربرد ندارد.

بررسی AirPods Pro
نقد و بررسی AirPods Pro

یک ویژگی جذاب دیگری که در AirPods Pro توجه مارا به خود جلب کرد وجود قابلیتی به نام EQ سازگار است. اپل از طریق میکروفون هایی که در داخل این ایربادز های گران قیمت قرار داده است، میتواند از اینکه صداهای تولید شده برای شما چگونه است و چه حسی نسبت به آن دارید مطلع شود و از این اطلاعات استفاده کند تا صداهای فرکانس های پایین و وسط را برای شما و طبق سلیقه شما سازگار کند تا کیفیت صدای طبیعی ت و بهتری را تجربه کنید.

تنها با خاموش کردن نویزگیر فعال هندزفری میتوان این قابلیت جالب و جذاب یعنی Adaptive EQ را غیرفعال کرد ولی ما اینکار را پیشنهاد نمیکنیم. چرا که با فعال بودن این قابلیت، به صداها عمق بیشتری میدهد و کیفیت صدای بهتری را در فرکانس های پایین تجربه خواهیم کرد.

بررسی AirPods Pro
بررسی AirPods Pro

عمر باطری

عمر باطری AirPods Pro با یک بار شارژ حدود ۴ ساعت و نیم است که در مقایسه با AirPods های معمولی کمی کمتر شارژ نگه میدارد. ولی خبر خوب این است که با وجود محفظه شارژ میتوانید ۲۴ ساعت شارژدهی را با AirPods pro تجربه کنید. درست مثل AirPods های معمولی!

اگر بخواهیم AirPods Pro را با Samsung Galaxy Buds مقایسه کنیم، با اینکه هندزفری بی سیم سامسونگ ۶ ساعت شارژدهی را با یک بار شارژ به کاربر ارائه میدهد ولی با محفظه شارژ گلکسی بادز فقط ۱۳ ساعت شارژدهی را تجربه خواهیم کرد که ۱۱ ساعت کمتر از AirPods Pro اپل است.

 AirPods Pro
محفظه شارژر AirPods Pro

نتیجه گیری

اپل بار دیگر با معرفی AirPods Pro گل کاشته است. آنها در مقایسه با AirPods معمولی، کیفیت صدای بهتر و ویژگی نویزگیری فعال را ارائه داده اند که نویزگیری فعال ویژگی فوق العاده خوب و مهمی است.

البته که AirPods Pro اپل قیمت بالاتری نسبت به نسخه معمولی آن دارد ولی با وجود طراحی شیک، کیفیت صدای فوق العاده و قابلیت نویزگیری فعال بنظر میرسد افزایش این قیمت برای کاربرانی که از زندگی کردن در اکوسیستم اپل لذت میبرند مهم نباشد.

 

نقاط قوت:

  • طراحی شیک و راحت
  • قابلیت کاربردی نویزگیری فعال
  • کیفیت صدای عالی
  • هماهنگی بی عیب و نقص با سیستم عامل ios
  • ضد آب بودن

نقاط ضعف:

  • قیمت بالا

منبع: Phonearena

محمدرضا فارغ التحصیل رشته ادبیات انگلیسی است ولی علاقه شدید او به دنبال کردن اخبار تکنولوژی و مخصوصا گوشی ها، او را وادار به نوشتن در مورد تکنولوژی کرده است. وی موسس وبسایت مسترربات هم هست.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.